Rhodesian Ridgeback
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback Forum
 
KazaloGalleryIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Pes je odgovornost

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Snezka
Admin
Snezka


Število prispevkov : 133
Location : Ljubljana
Registration date : 02/08/2007

Pes je odgovornost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pes je odgovornost   Pes je odgovornost Icon_minitimeČet Mar 27, 2008 10:32 am

tole se je zgodilo pri nas na Brodu.....

Prepisano iz APBT foruma:
Nič tragičnega, naj poudarim takoj na začetku tega posta, vendar v poduk vsem članom foruma, kinologom in ljubiteljem "nevarnih psov":

Že nekaj mesecev (okoli enega leta) v naši soseščini gledam zelo nenavaden tandem; v bistvu dva: Mala deklica in mali dečko, v starosti 10. - 14. let- sprehajata kraškega ovčarja: zjutraj, popoldan, zvečer...

Moja hčera me je že pred časom opozorila, da je ta peso - kraški ovčar - problem v soseščini, zaprt v hiši, brez aktivnih sprehodov (preverjeno danes od neposrednih sosedov!), verndar osebno nismo imeli problemov, do danes:

Srečamo se na javnih stopnicah na Tacenski cesti: Hčera, jest in naš APBT na štengah, Kraški ovčar in 10 letna deklica v podnožju šteng. Ko je Kraševski ovčar zagledal našega APBT se samo spomnim hčerinige krika: "To je ta pes!" Pol se je pa začela risanka..

Hčera pada po štengah, Kraški ovčar pod mojimi nogami, hlasta po našem APBT.. naslednjega, kar se spomnim, je hčera, ki je na robu prometne ceste... slečem plašč in ga vržem na Kraškega ovčarja - zgrešim, vendar ga toliko zmedem, da ga držim za njegov mufl (beri kožuh, ki ga ne morem zadržati v rokah, ker mi ostanejo same dlake u rokah) .. slišim hčero " drži psa, drži psa" pa NE MOREM, ker Kraški ovčar še vedno napada našega APBT, tadva pa že čist na cesti... prikaže se mi povodnik od kraševca pred gobcem, hopa, držim povodnik, ampak jebote KDO BO PA TO DRŽAL?!?!?

Spet slišim hčero "zaveži psa, zaveži psa"... ja, štanga od šteng je 2 metra od mene..
Skratka, nekaj debelih deset sekund je bilo potrebnih, da je mojih 60kg, prišlepalo tega Kraškega ovčarja do ogrodja šteng in ga zavezalo!

Zdaj pa razplet. 1 del:

Deklica v joku, Kraški ovčar besno laja, moja hčera na tleh pločnika, jest se k astmatik držim za prsi in lovim sapo (pa mam dobro kondicijo!)
Ob nas se parkira neki avto in ven plane ženska, ki nam pojasni, da je vse videla (stoječa kolona vozil, ki se vračajo na Brod) in nam da svoje podatke.
Iz jokajoče deklice komaj izvlečemo kdo je (seveda je tudi ona v hudem šoku!!), kje stanuje in nekako pokličem njeno mamico. In policijo.

Razplet 2.del:

Ko smo se vsi skupaj malo pomirili, smo le od deklice izvedeli, da ima pesota skupaj z dvema bratoma: 13 in 15 let (danes je bila ona "na vrsti", da ga odpelje na sprehod).
Na prizorišče incidenta pride najprej njena babica, ki me izvedniško povraša, ČE JE BIL NAŠ PES ZAVEZAN? Ja, je bil; tako, kot vedno.

Druga (in skoraj istočasno - po cca 30min - s policaji), pride mamica od te uboge deklice. Ni prišla niti do mene, niti do moje hčere.


Razplet 3. del:

Policaji korektni: Razgovor z mano, mojo hčero in z deklico (tukaj ni bistveno to, da je deklica malo začela nakladati, pa smo jo takoj ujeli na drobnih lažeh).
POINT, zakaj sploh pišem tale post je v naslednje:

Nameč, policaji so me vprašali, če je bil kdo v napadu poškodovan?
Ja, moj kolen je razbit in natekel
Policaj me vpraša, če bo moj kolen šel k zdravniku?

NE, MOJ KOLEN NE BO ŠEL K ZDRAVNIKU, MOJ KOLEN, NE BO NIKOGAR TOŽIL, AMPAK MOJA GLAVA NE DOVOLJUJE, DA KRAŠKEGA OVČARJA SPREHAJAJO 30KG OTROCI OKOLI.

Jejhata, še neki hočem povedat, kar je bilo BISTVO tega današnjega dogodka:

Postavljeno vprašanje policajem:
Kaj lahko, kot državna institucija, ukrepate pri incidentih "malih otrok, ki vodijo velike (in v tem primeru, neobvladljive) pasme psov" naredijo, je bil odgovor naslednji:

"MI LAHKO POSREDUJEMO V INCIDENTE, KO JE EDEN OD PSOV ODVEZAN.
TAKEGA PRIMERA, KOT JE VAŠ, ŠE NISMO IMELI.
ZATO SE BOMO JUTRI POSVETOVALI S ŠEFOM, ČE SE DA KAJ UKRENITI"
Nazaj na vrh Go down
http://www.rr-cubo.com
Marulek




Število prispevkov : 94
Registration date : 05/08/2007

Pes je odgovornost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pes je odgovornost   Pes je odgovornost Icon_minitimeČet Mar 27, 2008 12:00 pm

Najbolj me moti na začetku: nič nevarnega.
Cel kup hudo velikih napak je bilo po mojem narejeno, ena je največja - da pes pelje otroka na sprehod. Kaj pa sploh razmišljajo starši, kje je njihova odgovornost, predvsem do svojih otrok.

Zavedajmo se, lastniki grebenarjev, da moramo imeti pod kontrolo sicer zelo prijaznega kuža, ki pa lahko v trenutku postane neobvladljiva zver. Nikomur ne želim, da to vidi v živo.
Lep pozdrav vsem in pazimo na svoje kuže in tudi na druge
Marjan
Nazaj na vrh Go down
http://www.rodezijski-grebenar.com
Teo

Teo


Število prispevkov : 76
Location : Celje
Registration date : 03/08/2007

Pes je odgovornost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pes je odgovornost   Pes je odgovornost Icon_minitimePet Mar 28, 2008 6:17 am

V celi zgodbi se mi še najbolj smili deklica, ki je peljala svojega kužeka na sprehod. Najbolj odgovorni za nastalo situacijo pa so seveda starši deklice, ki so dovolili ali vsaj ne preprečili, da bi deklica vozila tako velikega in močnega psa na sprehod.

Teo
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Pes je odgovornost Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pes je odgovornost   Pes je odgovornost Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Pes je odgovornost
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Rhodesian Ridgeback :: Od A do Ž :: Vzgoja in šolanje | Training-
Pojdi na: