Rhodesian Ridgeback
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback Forum
 
KazaloGalleryIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Neprijeten dogodek

Go down 
AvtorSporočilo
Teo

Teo


Število prispevkov : 76
Location : Celje
Registration date : 03/08/2007

Neprijeten dogodek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Neprijeten dogodek   Neprijeten dogodek Icon_minitimeSob Mar 29, 2008 4:32 pm

Zgodilo se je pred kakim mesecem dni v gozdu. Ko sva s Thulanijem hodila po brezpotjih po gozdu, sem na moje presenečenje zagledal med vejami starejšo gospo. Psa sem odpoklical, ga dal na vrvico in se ji počasi približal. Ko naju je zagledala je pričela naglas govoriti 'joj, odženite mojega psa, vedno se stepe'. Psa še vedno nisem videl. Odgovoril sem ji naj da psa na povodec, pa mi je odgovorila, da ga nima sabo. V tistem trenutku se je izpod grmovja zakadil črno bleli mešanec, kake 25 kg težak, naravnost v Thulanija, ki do tedaj še ni imel izkušnje s pasjim pretepom. Psa sem poskušal odgnati z glasnim kričanjem in mahanjem s pohodno palico proti njemu, vendar nič ni pomagalo, obšel je mene in palico in se zapodil Thulaniju v noge. Takrat sem se odločil, da bom Thulanija odpel iz povodca, da bo lahko vsaj bežal, če bo treba . Thulani je sevda veliko večji in težji pes kot je bil napadalec, zato ga je zlahka zagrabil za vrat od zgoraj in ga stisnil k tlom. Na ukaz spusti, ker sem se resno ustrašil, da ga bo poškodoval, je to tudi storil in se skril za mene. Toda napadalec se je odločil, da boja še ni konec in se je ponovno zakadil v Thulanija. Zgodba se je ponovila še dvakrat, stisnil ga je ob tla in na ukaz spustil. Ko pa je napadalec v četro napadel, je pa bilo grdo. Thulani, ki je prej bil povsem tiho, je sedaj spustil zelo grozeč 'bojni krik' in ubogega psa zagrabil in začel z njim stresati, ga nosti sem in tja, stiskati ob tla, dokler pes ni obmiroval. Ko sem pritekel do njega, ga je na ukaz spustil. Do njega je prišla tudi lastnica napadalca ter ga prijela za ovratnico. V tistem je napadalec ponovno napadel in gospa ga je komaj obvladala. Thulani po pregledu ni imel nobene poškodbe, napadalec pa je nekoliko krvavel, niti ne vem od kje. Tako stresne situacije nisem doživel še nikoli. Thulani pa je bil povsem miren in ni kazal znakov, da si želi nadaljnih stikov z napadalcem, ni pa kazal tudi nobenih znakov, da se boji. Gospa se je opravičila in odšla. Jaz pa sem se usedel v sneg in rabil par minut, da so se mi prenehale tresti roke in noge.
Čez kak teden v istem gozdu srečam isto gospo in istega psa. Tokrat ga je imela na povodcu, Thulani pa je bil odvezan. Ko smo se srečali, Thulani psa, ki je zopet renčal in vlekel proti Thulaniju, ni niti pogledal in šel mimo njega, kot da ga ni.

Zgodba ima celo vrsto poant, ki jih boste vsi brez težav sami izluščili it tega dogodka.
Nazaj na vrh Go down
 
Neprijeten dogodek
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Rhodesian Ridgeback :: Od A do Ž :: Vedenje psov | Behaviour-
Pojdi na: