Rhodesian Ridgeback
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback Forum
 
KazaloGalleryIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Problem!

Go down 
+3
Stanka
Snezka
Luca
7 posters
AvtorSporočilo
Luca

Luca


Število prispevkov : 26
Age : 39
Location : Portorož, Ljubljana
Registration date : 03/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Problem!   Problem! Icon_minitimeČet Avg 30, 2007 12:27 pm

Thandeka se NIKAKOR ne navadi ostat sama. Po novem se sicer ne podela, je pa zaskrbljujoce nesrecna-danes sem na primer imela izpit, tako da je bila kaksni dve uri sama in je jokala se ko sem bila ze doma (to pomeni cviljenje, kot bi jo kdo pretepal). Nic ni unicla edino malo je popraskala vhodna vrata, je pa zato tulila tako, da sem jo slisala se pod blokom. Ima zvako, ki jo na zacetku za nekaj trenutkov zamoti, potem pa..akcija..

Pred nekaj dnevi sem jo pustila pri prijateljici, ker me ni bilo kar nekaj ur in tudi takrat..jokanje in stokanje skoraj ves cas.. Sad

Ta mi je malo kruta, Zala je bila prava rozica kar se tega tice..

Vse nasvete z veseljem upostevam..samo, da nama pomagajo!

Lp in hvala..............
Nazaj na vrh Go down
Snezka
Admin
Snezka


Število prispevkov : 133
Location : Ljubljana
Registration date : 02/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: jok in stok   Problem! Icon_minitimeČet Avg 30, 2007 2:13 pm

Bodo trdna in jo pusti samo...najprej do 4 ure kasnej lahko več. Naš Cubo ima iste probleme, on je sam vsak delovni dan po 8 ur. Zdaj je star 14 mesecev in se je pomiril, ve da je dopoldne sam in okoli 16h je prihod lastnikov...psu to postane rutina, ki pa je ne smeš prekiniti. Ko enkrat prideš domov je konec.

Sedaj po dopustu je tudi dva dni jokal, ker je pozabil spet, da mora biti sam doma....pa sosedi pravijo da se je zmanjšalo...

Priporočam ti, da ne razvadi psa in ne bodi stalno doma, naj se navadi, glede sosedov pa napiši kako opravičilo, da je pač še otrok...


Pri nas je pomagalo...zdaj Cubo zdrži sam tudi po 10 ur...


Snežka
Nazaj na vrh Go down
http://www.rr-cubo.com
Stanka

Stanka


Število prispevkov : 19
Age : 57
Location : Ljubljana
Registration date : 03/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimeČet Avg 30, 2007 9:36 pm

Luca, Snežka ti je dala kar dober predlog. Pri nas z odhajanjem in cviljenjem ni bilo problemov, ker je vedno nekdo doma (tast, tašča). Laughing
Mogoče bo tale nasvet nekoliko čuden, zaradi primerjave. Ko sem svojega otroka uvajala v varstvo v vrtcu, so mi vzgojiteljice svetovale naj ga najprej pustim samo eno uro, naslednji dan naj ga pridem iskat po dveh urah in tako naprej, dokler nismo prišli do celodnevnega varstva. Sin (in tudi mlajši sin) sta počasi spoznala, da bom vedno prišla in, da ju nisem zapustila. Res, da sta bila vmes zaposlena z drugimi otroci, vendar je otroka v začetku vedno strah pred zapustitvijo. Ne vem, če je prav, da otroka primerjam s psom, vendar smo mi za psa tisti, ki ga varuje, hrani, se igra itd. Tisti, ki ga ima pes rad in se boji, da ga bo zapustil.
Toliko o mojih izkušnjah. Kar boš naredila, boš morala dosledno izvajati.
LP Stanka geek
Nazaj na vrh Go down
Teo

Teo


Število prispevkov : 76
Location : Celje
Registration date : 03/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimePet Avg 31, 2007 12:03 am

Stanka, primerjava je povsem umesna in tudi pravilen nasvet se da iz nje izluščiti. V literaturi o odpravljanju težav pri pseh piše nekaj podobnega. Najprej v tvoji prisotnosti zapri psa v sosednji prostor za 10 minut (ali manj) in potem dnevno postopoma podaljšuj čas do nekaj deset minut. Pes bo tako videl, da se vedno vrneš in da ga nisi zapustila. Ko se bo navadil na krajše odsotnosti bo postopoma sprejel tudi daljše. Pomembno je, da ga osamiš za nekaj časa tudi ko si doma.
Nazaj na vrh Go down
Luca

Luca


Število prispevkov : 26
Age : 39
Location : Portorož, Ljubljana
Registration date : 03/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimePet Avg 31, 2007 6:38 pm

Hvala ful! Sej nekako tako sem poskusala (sla sem sama na primer pod blok v trgovino in jo pustila doma ali pa sem samo nesla smeti) in seveda je bilo jokanja ogromno, ampak se mi je zdelo scasoma boljse-zato sem si jo tudi upala pustit malo dlje samo. No, dosti treninga naju se caka.... Neutral
Nazaj na vrh Go down
Marulek




Število prispevkov : 94
Registration date : 05/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimePon Sep 03, 2007 11:16 am

Luca, če se boš držala predlaganega, se bo Thandeka čez nekaj časa umirila. Krivo je to, da je preveč razvajena.
Enake probleme imam jaz z Urbi - ko greva s Tiko na bolj intenziven sprehod s kolesom ali z avtom (za kar je Urbi še premlada), joka v pesjaku, čeprav je na drugi strani mreže babica Cora. Pa se bo že umirila. Nič ne pomaga, tudi če jo premestim v pesjak skupaj s Coro. Imam pa zelo tolerantne sosede.
Lep pozdrav vsem
Nazaj na vrh Go down
http://www.rodezijski-grebenar.com
maja

maja


Število prispevkov : 74
Age : 46
Location : Lucija
Registration date : 03/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimePon Sep 03, 2007 2:33 pm

Živijo Luca,

Upam, da je že kaj boljše. Pri nas doma so bile težave s Tano tudi kar precejšnje, dokler ji nisem kupila boksa. Potem je bilo navajanje na samoto bistveno lažje, čeprav mi je soseda poročala, pa tudi posneli smo jo na kamero, da je tudi še pri 6 mesecih kdaj jokala. Zdaj je čisto pridna in to brez boksa. (Sicer gre spat na kavč, takoj ko obrnemo hrbet, ampak ji ne zamerimo)

Najbolj bistveno je, da ji določiš urnik - ko se ukvarjaš z njo, se ukvarjaš, ko delaš svoje stvari, pa ti mora dati mir (zato je boks dobra rešitev, ker je ta čas v boksu). Tako se navadi, da je čas v dnevu, ko nori naokrog in čas, ko je treba počivati. In ta čas določaš ti. In druga bistvena stvar je, da greš k njej (ji odpreš vrata) šele, ko se umiri. V praksi to izgleda tako, da si vzameš kaj za čitat v npr v. kopalnico in prideš ven šele, ko ona zaspi (pri meni je to trajalo uro do uro in pol prvi teden). Isto se mi je dogajalo, ko sem prišla domov - čakala sem pol ure pred vrati, da je nehala cvilit za minutko do dve in potem šele odklenila. Kot sem že rekla, boks je meni veliko pomagal, ker potem sem od nje zahtevala, da se je najprej umirila (ali usedla), da sem jo spustila ven. Isto je veljalo, ko sem imela svoje delo. Je pač morala biti tam in spat in zgodilo se je, da je šla neštetokrat na dan ven in noter iz svoje rezidence. Kmalu je sama začela odprati vrata boksa, ko je hotela it spat. Bo, počasi se bo navadila biti sama - samo dosledna moraš biti in če se le da, počakati, da se umiri, predno se ji posvetiš/odpreš vrata. Srečno! Wink
Nazaj na vrh Go down
http://www.veseletacke.com
Taiwo*

Taiwo*


Število prispevkov : 4
Location : Ljubljana
Registration date : 05/04/2008

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimeSob Apr 05, 2008 2:07 pm

Zivjo Exclamation
Tudi mi smo imeli problebe s cviljenjem pa se je umirilo ko je zrasla..sedaj cvili le ko jo tišči na stranišče Very Happy sedaj je stara že 2 leti in zelo rada spi na kavču..sploh se ji ne da hodit na sprehde
upam da se bo tudi pri vas umirilo Very Happy Very Happy

lp I love you
Nazaj na vrh Go down
Taiwo*

Taiwo*


Število prispevkov : 4
Location : Ljubljana
Registration date : 05/04/2008

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimeSob Apr 05, 2008 2:26 pm

zivjo!
kako bi dala lahko slikco zraven imena..šla sem gledat v prifil..pa nisem ničnašla scratch
že v naprej hvala

lp Like a Star @ heaven
Nazaj na vrh Go down
Marulek




Število prispevkov : 94
Registration date : 05/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimeNed Apr 06, 2008 1:04 pm

Taiwo,
tvojo slikico naložiš zelo enostavno:
greš v PRIFIL, tam izbereš MOJA PODOBA, prebrskaš slike na tvojem računalniku in si željeno pripneš. To znam še jaz, pa moji otroci pravijo, da sem iz kamene dobe.
Upam, da vam bo v pomoč.
Pa oglasite se kaj.
Lep pozdrav
Marulek
Nazaj na vrh Go down
http://www.rodezijski-grebenar.com
Luca

Luca


Število prispevkov : 26
Age : 39
Location : Portorož, Ljubljana
Registration date : 03/08/2007

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimePon Apr 07, 2008 1:21 am

Thandeka je ze dolgo pridna - sicer rada cvili in se pritozuje, ampak samo, ko sem zraven. Se malo pa se bova pogovarjali, se mi zdi ze cisto blizu ta dan Very Happy bi si skoraj upala trdit, da je en bolj zgovornih psov - cisto nasprotje Zale (ceprav se je v zadnjem casu tudi ona navadla nekih cudnih zvokov Wink )

pozdravcek vsem, baje se vidimo v Hrusici junija??
Nazaj na vrh Go down
Taiwo*

Taiwo*


Število prispevkov : 4
Location : Ljubljana
Registration date : 05/04/2008

Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitimeTor Apr 08, 2008 7:23 pm

No, lepo da nimate več težav. Hvala za navodila. Sem že gledala v profil pa nisem videla kaj piše v kotu. Jaz komaj čakam, da se vidimo v Hrušici.
Lep pozdrav! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Problem! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem!   Problem! Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Problem!
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Rhodesian Ridgeback :: Od A do Ž :: Vedenje psov | Behaviour-
Pojdi na: